Belentepe Çiftliği Logo
ANASAYFA   |   TANITIM FİLMİ  |   FOTO GALERİ  |   İLETİŞİM   |   ENGLISH    
hikayemiz
HİKAYEMİZ
ugraslar
UĞRAŞLAR

Belentepe Gençlik Kampı
Liseli Gençler için

2018 Programında yoktur.

Yaz aylarında Uludağ eteklerinde havaların ısındığı dönemde kamplarımız başlar. Okulların tatile girmesinin ardından, lise öğrencilerinin doğa içinde okul yılının yorgunluğunu atmaları ve bir taraftan keyifli bir hafta geçirirken diğer taraftan da doğayı tanımalarını, yeni beceriler kazanmalarını sağlayacak bir kamp olarak tasarladık. Öğrenciler çiftliğimizdeki misafirhanelerimizde konaklayacaktır.

Kamp süresince öğrenciler günde en az 3 saat permakültür ve sürdürülebilir yaşam hakkında teorik dersler görecekler ve uygulamalı pratik bilgi ve beceriler kazanacaklardır. Kamp sonunda 'Permakültüre ve Sürdürülebilir Yaşama Giriş Kurs Sertifikası' verilecektir. Permakültüre giriş kursu detay bilgileri için tıklayın.

3 yıldır liselerle birlikte yaptığımız çalışmalar neticesinde hocalarımız ve öğrencileri harika işler yürütüyorlar:

Sizler de bu kursta edineceğiniz bilgilerle benzer ve daha güzel çalışmalar yapabilmek için gerekli donanıma sahip olacaksınız.

Kamp Aktivitelerimiz:

  • Çadır kurma ve toplama,
  • Kamp ateşi yakma, ateş başı eğlenceleri,
  • Bitkileri tanıma, ürün toplama, bahçecilik bilgi ve becerileri,
  • Biirlikte yemek yapma,
  • Tohum topu yapımı, kompost gübre yapımı
  • Taş fırında pide yapımı,
  • Peynir, yoğurt, reçel, konserve yapımı,
  • Permakültür bilgileri: doğayı koruma, sürdürülebilir yaşam, doğal yapı mimarisi, temiz enerji, atıkların geri dönüşümü, kendi doğal gıdanı üretme, bahçecilik...
  • Doğa gezileri: civardaki görmeye değer bölgelere geziler, yürüyüşler

Belentepe'de Konaklama Seçenekleri

Kamp Kontenjanı, Ücreti :

Kamp kontenjanı 18 kişi ile sınırlıdır. Kamp ücreti kişi başı 1600 TL'dir. 1 Haziran tarihine kadar kayıt ve ödeme yapanlara %10 indirim yapılır. Tüm konaklama ve yeme/içme masrafları dahildir. İlk kayıt verip, önceden Banka hesabımıza ödemesini yapanlara öncelik verilecektir.

Banka bilgileri:

Garanti Bankası, Bursa Nilüfer Şubesi,
Taner Aksel hesabı:
IBAN NO: TR16 0006 2000 4860 0006 6961 44

 

 

Eğitmen: Taner Aksel

1968 doğumlu. Istanbul Robert Kolej 1987 mezunu. 1991’de İ.T.Ü. inşaat mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1991-1993 yılları arasında ABD’de Ohio eyaleti Cincinnati Üniversitesi’nde ‘İnşaat Yapılarının Deprem Davranışının Tespiti’ üzerine yüksek lisans yaptı. 1994’te Türkiye’ye döndü ve kendi firmasını kurarak inşaat mühendisliği alanında yazılım geliştirme, eğitim, danışmanık hizmetleri verdi. 2008’deki küresel ekonomik krize yol açan insan davranışı ile yapıların deprem davranışı arasında benzerlikler bulunca iki yıl süren bir araştırma sonucunda, özellikle iklim değişikliğine dikkat çekmek üzere ‘Kritik Eşik’ kitabını yazdı.

2010’da Bill Mollison’dan permakültür eğitimi alarak ‘Permakültür Tasarım Sertifikası’ sahibi oldu. Permakültür prensiplerini uygulayarak önce İstanbul Beykoz’daki evinin bahçesini doğal yöntemlerle kendi gıdasını üreten ve daha verimli bir şekle dönüştürdü. Ardından Bursa Uludağ’daki 14 dönümlük arazisinin permakültür tasarımını gerçekleştirdi ve Belentepe Permakültür Uygulama ve Doğal Yaşam Çiftliği’ni kurdu. Belentepe Çiftliği bir laboratuvar ve örnek uygulama alanı oldu. Her yıl yüzlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Kurs-atölye, kamplarla sürdürülebilir yaşam anlatılmaktadır. Bu çalışmalar medyanın da ilgisini çekmiş, belgesel, dergi, radyo konuları olmaya devam etmektedir.

Güneş ve rüzgardan elektrik üretimi, ısı pompaları ile toprağın ısısını kullanarak binaların ısıtılması/soğutulması, atık sıvı yağların araçlarda yakıt olarak kullanılması, depreme dayanıklı yapıların tasarımı - özellikle jeodezik kubbe yapılar, doğal yapı malzemeleri, pasif solar yapı tasarımı v.b. de uzmanlık alanları içindedir. ‘Temiz gıdaya erişim grubu’nun da içindedir.15-21 Temmuz 2017 Gençlik Kampı - Belentepe Kayıt Formu
Ad / soyad:
E-posta:
Telefon:
Şehir:
Varsa Mesajınız:
Doğrulama Kodu:
7091
Doğrulama kodunu girin:
 Sorulariniz için irtibat Telefonumuz: 0(532)614 99 43
 

Ekoyerleşkeler

               

dönüşüm

Belentepe Mürseller Köyü, No 113 Uludağ/Bursa       E-posta youtubefacebook
 
  Web Tasarım:
Birant Aksel