Belentepe Çiftliği Logo
ANASAYFA   |   TANITIM FİLMİ  |   FOTO GALERİ  |   İLETİŞİM   |   ENGLISH    
hikayemiz
HİKAYEMİZ
ugraslar
UĞRAŞLAR

Çiftliğimizi ziyaret etmek isteyenler için...

Bize gelen telefon, eposta, sosyal medya mesajları ve ziyaretçiler nedeniyle doğal, sürdürülebilir yaşama olan ilginin, farkındalığın ülkemizde gittikçe arttığını gözlemliyoruz. Sevindirici bir durum. Ancak bu ilgiyi yönetebilmek önemli.

Her ne kadar önceden habersiz gelmeyin desek te sürekli çat kapı çiftliğimizi gezmeye gelenlerle karşılaşıyoruz. Çiftliğimize olan ilginin gittikçe artıyor olması sevindirici, ancak merak için gelen, gelmek isteyen ziyaretçileri yönetmek artık çok güçleşti.

Çiftliğimizdeki sürdürülebilir yaşam örneklerini açıklamak için gerçekleştirdiğimiz 2-3 günlük eğitimler ancak bir fikir verebiliyor. 12 günlük Permakültür Tasarım Sertifika Kursu bile bunca bilgi, tecrübeyi vermek için kısıtlı bir zaman.

Çiftliğimize birkaç saatliğine gelip gezerek ve bizlere sorular sorarak yeterli ve doğru bilgiyi almanız çok zor ve geçmişte bu durumlarla çok karşılaştığımız için, doğrusunu söylemek gerekirse faydalı da olmuyor. Bir çok zaman gelen ziyaretçi, 'bu muymuş?' deyip hayal kırıklığı ile bile ayrılabiliyor. Yapmakta olduğumuz çalışmaları açıklayabilmek için bolca zamana ihtiyacımız var ve kısa süreli ziyaretlerde bu pek mümkün değil. Doğru ve yeterli bilgiyi vermeyince, ziyaret te amacına ulaşmıyor. Bu nedenle kısa süreli ziyaretlere kapalıyız.

Çiftliğimizi tanımanın 2 yolu vardır:

- Ya gönüllü olarak çiftlik çalışmalarına katılır; bilgi, beceri ve tecrübe elde edebilirsiniz.

- Ya da eğitim, aktivitelerimize katılabilirsiniz.

İlginiz için teşekkürler.Yazar: Taner Aksel    Tarih: 06.11.2018 11:58:18Ekoyerleşkeler

               

dönüşüm

Belentepe Mürseller Köyü, No 113 Uludağ/Bursa       E-posta youtubefacebook
 
  Web Tasarım:
Birant Aksel